نخبگان ایران زمین


+ درباره ماهک

انسان محور توسعه است و توجه به ابعاد سلامت و کیفیت زندگی افراد از شاخص های اصلی ارزیابی میزان توسعه جوامع محسوب می­شود بدین منظور مجمع خیرین سلامت کودکان مبتلا به سرطان مازندران (ماهک) فعالیت رسمی خود را در سال 1389 تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی با هدف ساخت بیمارستان فوق­تخصصی کودکان انکولوژی آغاز نموده تا با توجه به آمار بهبودی بیشتر سرطان های اطفال بتواند قدمهای سریعتری در ارتباط با این کودکان و خانواده آنان بردارد و بهترین برنامه های درمانی چه در هنگام معالجه در بیمارستان و چه در صورت سرپایی و همچنین تامین نیاز به فضای ایزوله و جدا از دیگر بیماران عفونی با فضایی آرام، تمیز و فرح بخش را فراهم آورد به گونه ای که طفل رغبت حضور متوالی در مرکز درمانی را داشته و موجب کاهش اضطراب هم برای کودک و هم برای خانواده او باشد. بی شک سرطان کودکان هر یک به تنهایی آنقدر دردناک است که لازم باشد به نهاد های مقابله کننده با آنها بها داده و تقویتشان کرد تا بتوانیم روزی شاهد به حداقل رسیدن دردها و رنج های بی امان این عزیزان باشیم. در همین راستا زنده یاد دکتر اسماعیل شهیدی بنیانگذار بیمارستان بوعلی سینا ساری در زمان حیات خود زمینی به مساحت 2000 مترمربع جهت ساخت مرکز طبی کودکان در همین مجموعه اهدا نموده اند و به دنبال عمل خیرخواهانه آن مرحوم مجمع خیرین ماهک بر آن شد مرکز فوق الذکر را احداث نماید.نیک می دانیم برای گذر از این مسیر پرپیچ و خم و نیل به این مقصود مقدس لازم است با کمکی هرچند کوچک همدیگر را حمایت نمائیم تا بتوانیم بر مصائب و مشکلات فائق آییم. مشارکت و معاضدت مالی، معنوی و فکری تمامی اقشار جامعه می تواند موجب توسعه و تعمیق اهداف بزرگ و متعالی گردد و الگوی بایسته ای را در سطح جامعه تعمیم و تکثیر نماید.

آدرس سایت ماهک (حتما سر بزنید)

http://maahak.org

نخبگان، پژوهشگران، دانشمندان و خیرین حوزه های مختلف می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و همکاری با این مجموعه با اینجانب هماهنگ نمایند.

آدرس پست الکترونیکی اینجانب: m.gholami@bmn.ir

نویسنده : مهدی غلامی ; ساعت ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٩ آذر ۱۳٩۱
comment نظرات () لینک

+ کارآفرین کیست؟

از «فورد» میلیاردر معروف آمریکایی و صاحب یکی از بزرگترین کارخانه های سازنده انواع اتومبیل در آمریکا پرسیدند: اگر شما فردا صبح از خواب بیدار شوید و ببینید تمام ثروت خود را از دست داده اید و دیگر چیزی در بساط ندارید، چه می کنید؟

    فورد پاسخ داد: «دوباره یکی از نیازهای اصلی مردم را شناسایی می کنم و با کار و کوشش، آن خدمت را با کیفیت و ارزان به مردم ارائه می دهم و مطمئن باشید بعد از پنج سال دوباره فورد امروز خواهم بود.»

نویسنده : مهدی غلامی ; ساعت ٢:۱٥ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک