نخبگان ایران زمین


+ عمر طولانی توام با سلامت

 پروفسور منوچهر جعفریان، متخصص و پژوهشگر برجسته علوم تغذیه بعد از 45 سال دوری، به وطن بازگشته و حاصل یافته‌های علمی و آزمایشگاهی این محقق که نتیجه 25 سال تلاش مستمر اوست با خود آورده است.   یافته‌هایی که در ظاهر آنقدر ساده‌‌اند که عمل کردن به آنها شوخی به نظر می‌رسد. او می‌گوید تغذیه صحیح عامل اصلی سلامت و عادت غذایی غلط که در میان ایرانیان تبدیل به یک فرهنگ شده علت اصلی بیماری‌هاست. طبق گفته او ایرانیان خوب تغذیه می‌کنند اما غلط و با اصلاح الگوی تغذیه‌ای خود به‌راحتی می‌توانیم 120 سال عمر کنیم و علاوه بر نوه‌ها و نتیجه‌ها، ندیده‌هایمان را هم ببینیم.
 پروفسور جعفریان می‌گوید: «غذاها ربطی به چاقی یا لاغری ندارد.  نظریه «کم بخور لاغر شوی» هنوز در ایران رایج است اما این نظریه در دنیا رد شده است.  سوءتغذیه انسان را چاق می‌کند. در اثر سوءتغذیه‌ای که ما در ایران داریم، هورمون‌هایی در بدن ترشح می‌شود و این هورمون‌ها باعث چاقی یا لاغری می‌شوند. ما باید بدانیم نیاز بدن چیست بعد غذای مورد نیاز آن را تهیه کنیم. خداوند نعمت‌های لازم برای تامین غذای مورد نیازمان را در اختیار ما قرار داده و عمر طولانی برای ما تا 120 سال است. فقط غذاهای مناسب با بدن ما را به این عمر می‌رساند. او تاکید می‌کند: «کم بخور لاغر شوی» و کالری‌ شماری برای زمان قدیم بود نه امروز.  امروزه آن رژیم‌های غذایی که دیگر در اروپا و در دنیا هم رد شده سبب کوتاهی عمر، ریزش مو و سلب سلامتی می‌شود.

 برای سلامتی‌تان بخندید؛ ببخشید؛ فراموش کنید دکتر جعفریان می‌گوید: «خندیدن، بخشیدن، فراموش کردن» سه عامل مهم برای سلامت روح و روان است.

سلامتی برای ما همه چیز نیست اما بدون آن همه چیز برای ما هیچ است.

 سلامتی بزرگ‌ترین نعمتی است که خداوند متعال به ما عنایت کرده اما چون آن را به صورت رایگان در اختیار ما قرار داده و ما برای چیز رایگان ارزش قایل نمی‌شویم قدر سلامتی را هم نمی‌دانیم.

 اگر میلیاردها پول پرداخت می‌کردیم امکان نداشت اجازه بدهیم این بدن مریض شود اما برای حفظ آن نمی‌کوشیم. ما باید به‌طور قطع به عمر 120 سال برسیم و تنها راه آن حفاظت از سلامت بدن است.

خوب غذا می‌خوریم اما غلط!

 این پژوهشگر تغذیه که مبدع طرح «دهکده سلامتی» است، می‌گوید:

 «در ایران نیاز بدن را نمی‌دانیم فقط شکم را پر می‌کنیم.»

اگر بدانید بدن‌تان به چه منابع تغذیه‌ای نیاز دارد و آن را برای سلول‌های بدن تهیه کنید، تمام سلول‌ها از شما ممنون می‌شوند. خوب غذا می‌خوریم اما غلط.  باید بیشتر از میوه‌جات و سبزیجات استفاده کنیم و از گوشت فاصله بگیریم.  گوشت در تغذیه جهانی روز به روز بیشتر محکوم می‌شود.  تمام دنیا به گیاه‌خواری برگشته است.

در کشورهای ژاپن، سویس و آمریکا رویکرد غذایی به سمت گیاه‌خواری پیش می‌رود.

 ما دو نوع تغذیه داریم: تغذیه جسم، تغذیه روح.

تغذیه جسم نیاز به همان پنج ماده غذایی شامل پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها، ویتامین‌ها و املاح است.

 تغذیه روح هم وابسته به پنج فاکتور است که شامل هدف‌دار بودن، اعتماد داشتن به دیگر انسان‌ها، اعتقاد، عشق و اراده است.

 جالب است بدانید طبق یافته‌های معتبر پروفسور، فقدان هریک از این پنج عامل روحی جذب غذا را در جسم دچار مخاطره کرده و موجب سوءتغذیه و بیماری می‌شود.

 اینجاست که ارتباط تنگاتنگ تغذیه روح و جسم با هم ثابت می‌شود.

مرغ‌های خوشبخت سبوس می‌خورند.

 دکتر جعفریان به‌سبک غلط طبخ در ایران اشاره کرده و می‌گوید:  «این طبخ غلط باعث شده سبوس و پوسته ارزشمند گندم یا برنج در ایران دور ریخته شود.  با دور ریختن پوسته گندم و برنج با دست خود این پل را خراب می‌کنیم.  اگر آب برنج آبکشی‌شده را به آزمایشگاه بفرستید، می‌بینید که سرشار از ویتامین ب 1 است.  تمام املاح و نیاز بدن در پوست گندم است که این پوست جداسازی شده و در اختیار مرغ‌های خوشبخت قرار داده می‌شود. آرد سفید زندگی را کوتاه می‌کند.

  در کشور سویس سبوس‌ گندم یا برنج در بسته‌های کوچک به قیمت یک فرانک فروخته می‌شود.  در ایران مشاهده کردم که سبوس‌ها در کیسه‌های بزرگ مقابل نانوایی قرار دارد.  با خود گفتم چه نانوای ثروتمندی... از او پرسیدم چند گرمی از این سبوس‌ها به من می‌دهید گفت: همه را بردارید.  گفتم چه خوب من دیگر نمی‌روم سویس. نانوا گفت: این کیسه را اینجا گذاشتیم که در زمستان از آن استفاده کنیم. زمستان خانم‌ها به خاطر لغزندگی زمین می‌خورند.

ما این سبوس‌ها را کف زمین می‌پاشیم تا مردم زمین نخورند...

سبوس، بدن‌مان را چربی‌زدایی می‌کند او تاکید می‌کند: «اگر مردم بدانند سبوس در زندگی روزمره چه خاصیتی دارد هرگز این برخورد را با این ماده حیاتی نخواهند داشت.»

 سبوس چربی‌های اضافی را همراه صفرا می‌گیرد.  و از سامانه گوارش جدا می‌کند.

صفرا را به جای اول خود باز می‌گرداند و چربی را دفع می‌کند.   سبوس بخورید و بعد از سه هفته به آزمایشگاه بروید.  خواهید دید که کلسترول شما چقدر پایین آمده است. سبوس را از نانوایی‌ها تهیه کنید و هر صبح در یک لیوان شیر حل کرده مصرف کنید.   بهترین سبوس در پوست سیب است که سرشار از پکتین است  و اجازه نمی‌دهد علاوه بر چربی املاح خطرناک مثل سرب و جیوه در بدن باقی بماند.

 «سه» عاملی که عمر را کوتاه می‌کند   به گفته پروفسور اثبات شده چاقی،  بی‌خوابی و ناامیدی سه عاملی هستند که عمر را کوتاه می‌کنند.  

 او در پایان تاکید می‌کند: «اگر می‌خواهید 120 سال عمر کنید و سالم بمانید،  شب‌ها غذای پختنی نخورید.    یک ماه از سال روزها روزه می‌گیرید.  یازده ماه از سال را هم شب‌ها روزه بگیرید.  و تاثیر آن را در سلامتی ببینید. سعی کنید ساعت شش عصر به بعد چیزی نخورید.  عصرانه بخورید.

  بیایید مثل سایر کشورهای دنیا عصرانه بخوریم و از مصرف غذاهای پختنی برای شام اجتناب کنیم و با مصرف یک وعده غذایی سبک سلامت بدن‌مان را حفظ کنیم.

نویسنده : مهدی غلامی ; ساعت ۸:٢٤ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٠ فروردین ۱۳٩۱
comment نظرات () لینک