نخبگان ایران زمین


+ سخنی با ریاست جمهور منتخب

جناب آقای دکتر روحانی ریاست جمهور محترم منتخب ملت ایران

با سلام و احترام

در ابتدا تبریک بخاطر اعتمادی که مردمان پاک سرزمین پارس به جنابعالی نموده اند و افتخار خدمتگزاری به این ملت نجیب و شریف و توانمند را دارید. اینجانب بعنوان یک ایرانی از خداوند منان آرزوی توفیق برای دولت کارآمد جنابعالی داردم.

ریاست محترم جمهور منتخب ملت ایران جناب آقای دکتر روحانی، اینجانب بعنوان عضو کوچکی خدمتگزار از بدنه علم و فناوری و نخبگان این کشور در خواستهایی از جنابعالی دارد که می دانم دغدغه بسیاری از نخبگان و استعدادهای برتر و کارآفرینان دانش بنیان ایران اسلامی می باشد که مسلما با تدبیر تیم جنابعالی این امید دمیده شده در فضای علمی و نخبگانی کشور به بار خواهد نشست.

بر خود وظیفه می دانم از ریاست محترم جمهور دولت نهم و دهم آقای دکتر احمدی نژاد نیز بخاطر زحمات زیادی که در این حوزه کشیده اند و موتور جهش نوآوری و شکوفایی علمی را در کشور با برکتی که سال مزین به نام نوآوری و شکوفایی توسط رهبر معظم آورده بود روشن نموده اند، کمال تشکر و سپاس را نمایم. همچنین از معاونین بحق زحمتکش و بی ادعای ایشان جناب آقای دکتر واعظ زاده و سرکار خانم دکتر سلطانخواه نیز سپاسگزارم. خدا قوت و خسته نباشید.

آقای دکتر روحانی، جامعه نخبگانی و کارآفرینان دانش بنیان این مرز و بوم چنانچه قبلا ثابت کرده اند قابلیت انجام کارهای زیادی را جهت متحول کردن اقتصاد سنتی کشور و تبدیل آن به اقتصاد دانش بنیان دارند، اما یک نکته مهم نیز وجود دارد که  تیم اجرایی جنابعالی در این حوزه برنامه شان چیست و چگونه می خواهد از این توان بالقوه استفاده هدفمند و حداکثری نماید و از این طریق نتنها جایگاه علمی کشورمان را تثبت نمایند بلکه اقتصاد انش بنیان را رونق دهند.

آقای رییس جمهور، اجرایی سازی نقشه جامع علمی کشور، اجرای قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان، معرفی متولی اصلی اجرایی سازی این قانون، شروع به کار صندوق نوآوری و شکوفایی، تجمیع قوانین فراوان و از هم گسیخته موجود در نهادهای مختلف متولی تجاری سازی دستاوردهای علمی، سروسامان دادن به پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد و دیگر مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، راه اندازی دانشکده های کارآفرینی و ایجاد دانشگاههای مولد و نسل سومی، تکمیل چرخه از ایده تا بازار با استفاده از قابلیت کارگزاران و تسهیل کنندگان متخصص، سرو سامان دادن به حقوق مالکیت فکری، استراتژی ورود به بازارهای بین المللی و تشکیل مگا کمپانی های دانش بنیان، حمایتهای مادی و معنوی از صاحبان ایده و هزراران مورد دیگر، حداقل انتظاراتی است که این سربازان اقتصادی نخبه کشور از جنابعالی دارند.

خواهشمند است این راه آغاز شده را که باعث افتخار و غرور است با بکارگیری مدیران جوان، نخبه،  توانمند و متخصص و پرتلاش همچنان ادامه دهید تا به یاری خدا ایران اسلامی به جایگاه علمی و اقتصادی واقعی خود در جهان مطابق سند چشم انداز کشور برسد. انشالله

با آرزوی توفیق الهی/مهدی غلامی

نویسنده : مهدی غلامی ; ساعت ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢۸ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات () لینک