نخبگان ایران زمین


+ مشکل تجاری سازی در کشور از نگاه معاون علمی رئیس جمهور

 به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عصر امروز در یازدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس گفت: یکی از سیاست‌های اصلی اجرای فناوری در کشور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است و مسئله اصلی این شرکت‌ها نیز بحث مالی نبوده است بلکه اختلافات داخلی مشکل این شرکت‌ها به شمار می‌رود. وی افزود: اختلافات داخلی ناشی از تفسیر غلط واژه فناوری است. ستاری ادامه داد: مسئله مربوط به فناوری، مسئله جدیدی در کشور ما است و باید اختلافات را حل کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور مسائل حقوقی، اختلافات قانونی و برداشت‌های غلط از واژه فناوری را مشکلات این حوزه برشمرد و گفت: حمایت‌های معاونت علمی از شرکت‌های دانش بنیان شامل صندوق حمایت از پژوهشگران و صندوق نوآوری و شکوفایی است.

ستاری اضافه کرد: قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان یک قانون قوی است که نیاز به بازنگری ندارد و فقط باید به خوبی اجرا شود. وی با بیان اینکه در حال حاضر 31 پارک علم و فناوری در کشور وجود دارد، افزود: توسعه بی رویه پارک‌ها به صلاح نیست و باید توسعه با هدف صورت بگیرد.

ستاری گفت: ما در بنیاد ملی نخبگان نیز بانک اطلاعاتی کاملی داریم که شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از آن استفاده کنند. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: نخبگان باید به مرحله‌ای برسند که بدانند چطور می‌توان برای کشور ارزش افزوده ایجاد کرد و ارائه وام به آنها بزرگترین توهین است.

وی گفت: تعامل برای گرفتن بازارهای داخلی و خارجی و همچنین کمک به شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه‌های خارجی و فراهم سازی مدل برای تجاری سازی محصولات از کارهایی است که باید در بخش فناوری انجام شود.

نویسنده : مهدی غلامی ; ساعت ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۳٠ مهر ۱۳٩٢
comment نظرات () لینک