نخبگان ایران زمین


+ اجرای طرح از ایده تا محصول با هدف تجاری سازی اختراعات

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکترسید حسن حسینی در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره منطقه ای نوآوری و شکوفایی دماوند که که بعد از ظهر پنج شنبه در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، با اشاره به اینکه طرح‌ها و اختراعات باید ضمن ورود به بازار و صنعت، تجاری‌سازی شوند، تاکید کرد: برنامه‌ریزی برای اجرای طرح ملی تجاری‌سازی اختراعات با حمایت بنیاد ملی نخبگان در کشور انجام شده است. وی با اشاره به اینکه یک مخترع باید همواره خود را وقف رشد و شکوفایی کشور کند، تصریح کرد:  فراهم آوری راهکارهایی برای تجاری‌سازی اختراعات در دستور کار بنیاد نخبگان قرار گرفته است. معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: بنیاد ملی نخبگان با اجرای طرح از ایده تا محصول در واقع درصدد است با تکمیل چرخه بین ایده تا محصول، در زمینه تجاری سازی طرح ها گام بردارد.
دکتر حسینی با بیان اینکه مخترع نباید ایده و طرح خود را تنها برای گرفتن کارت پایان خدمت یا امتیازات خاص پیگیری کند، اظهار کرد: مخترع باید با نگاهی به آینده در راستای تجاری‌سازی طرح خود اقدام کند. معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان ارائه تسهیلات متناسب با اختراع را از برنامه های جدید بنیاد نخبگان برشمرد. وی با اشاره به اینکه تاکنون 2 هزار و 100 اختراع موفق به دریافت تاییدیه سطح 3 بنیاد ملی نخبگان شده اند، بیان کرد:  تاکنون بیش از 13 هزار نفر شامل نفرات برتر کنکورهای سراسری، مخترعان و سایر نخبگان تحت پوشش خدمات و حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته اند.

دکتر حسینی اظهار کرد: باید به سمت طرح‌ها و اختراعات کاربردی برویم تا آنها را در بازار عرضه کرده و مردم از منافع آن بهره‌مند شوند. معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان، به برگزاری جشنواره‌های منطقه ای اختراعات اشاره کرد و گفت: نوآوری از اهمیت بالایی در داوری و انتخاب طرح های برتر در جشنواره‌های اختراعات در استان ها برخودار است.

نویسنده : مهدی غلامی ; ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۳ آذر ۱۳٩٢
comment نظرات () لینک