نخبگان ایران زمین


+ اختراعات برتر سال 2014

جهان در سال 2014 اختراعات مهمی را تجربه کرده است. فهرست زیر برخی از اختراعات مهم و تاثیرگذار جهان در سال 2014 است.

* اسکیت پرنده

داشتن اسکیت پرنده از سال 1989 جزو آرزوهای بشر بوده و اکنون، نوعی از این وسایل تولید شده که می توانند 15 دقیقه در هوا معلق بمانند.

* شارژر بدون سیم

تصور کنید که بدون نیاز به هیچ سیم رابطی بتوانید تنها با استفاده از این دستگاه لپ تاپ خود را شارژ کنید!پس از اینترنت وایرلس حالا دانشمندان برق وایرلس را نیز اختراع کرده اند که با داشتن آن دیگر نیازی به سیم شارژر نیست.

* پرینتر سه بعدی

حتما تا به حال نام سینمای سه بعدی به گوش‌تان خورده است.پرینتر سه بعدی اختراع جذاب دیگری است که می توانید با استفاده از ان از هر چیزی که می خواهید پرینت بگیرید.با این تفاوت که دیگر تنها چاپ بر روی کاغذ وجود ندارد بلکه این چاپگر قابلیت چاپ حجم دار و اشیای دارای ارتفاع و طول را نیز دارد

* مترجم زبان بدن

دستگاه دیگری که در سال 2014 توسط مخترعان ابداع شده است، مترجمی است که با دوربین خودکار خود زبان بدن را به کلمات و جملات تبدیل می کند و پس از آن، این کلمات را به نگارش درمی آورد.

* ماشین برقی با سرعت بالا

اغلب ماشین های برقی که تا کنون اختراع شده بودند سرعت کمی داشتند و خسته کننده تر از آن بودند که بتوان با آن‌ها رانندگی کرد.شرکت بی ام و در سال 2014 ماشی برقی را اختراع کرده است که مس تواند تا 177 کیلومتر سرعت داشته باشد.

نویسنده : مهدی غلامی ; ساعت ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۳ آذر ۱۳٩۳
comment نظرات () لینک