نخبگان ایران زمین


+ ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون از تعاونی های دانش بنیان

معاون آموزش، پژوهش و کارآفرینی وزارت تعاون گفت: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون در راستای حمایت از تشکل‌های دانش‌بنیان "نخبگان " تا سقف 80 درصد وثیقه مورد نیاز نخبگان عضو تعاونی‌های دانش‌بنیان را تضمین می‌کند.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، غلامحسین حسینی‌نیا با اشاره به اینکه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون تأمین 80 درصد وثیقه مورد نیاز نخبگان را تضمین می‌کند، اظهار داشت: یکی از اهداف تأسیس صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون حمایت از افرادی است که دارای طرح‌های کارآفرینی هستند ولی توانایی تأمین وثیقه مورد نیاز بانک‌ها را برای دریافت تسهیلات ندارند.

وی ضمن تأکید بر اینکه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تا 60 درصد مبلغ مورد نیاز طرح‌های مصوب را تأمین می‌کند، ادامه داد: این میزان در حمایت‌ از نخبگان عضو در تعاونیهای دانش‌بنیان تا سقف 80 درصد افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: جامعه نخبگان نیز همانند دیگر تعاونگران کشور برای اجرایی کردن طرح‌های مصوب خود، نیازمند استفاده از تسهیلات بانکی‌ و تأمین وثایق مورد استناد بانک‌ها هستند که البته بسیاری از آنان به دلیل نداشتن الزامات تأمین وثیقه از دریافت تسهیلات و اجرایی کردن طرح باز می‌مانند، لذا معتقدم تشکیل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری با رویکرد حمایت از تعاونگران دارای طرح به خصوص نخبگان عضو تعاونیهای دانش‌بنیان از جمله اقدامات حمایتی و ارزشمند بخش تعاون تعبیر می‌شود.

معاون وزیر تعاون در امور آموزش، پژوهش و کارآفرینی گفت: مدتی قبل تفاهم‌نامه‌ای به منظور حمایت از نخبگان و دانش پژوهان کشور بین وزارت تعاون و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد که در آن به تشکیل و راه‌اندازی اتاق‌های فکر با عضویت نخبگان و تهیه یک بسته کامل حمایتی از جامعه نخبگان در تمامی بخش‌ها با رویکرد توانمندسازی این قشر تأکید شد.

حسینی نیا تصریح کرد: بخش تعاون تصمیم دارد از نخبگان دانشگاهی به عنوان کارشناسان فنی ارزیابی‌کننده طرح‌های خودشان استفاده کند، تجمیع ظرفیت‌های دستگاه‌های ذی‌ربط در این مسیر با رویکرد هم‌افزایی و افزایش تولید علم در کشور اولویت تدابیر توسعه‌ای و برنامه‌های اجرایی بخش تعاون است.

وی تأکید کرد: در این راستا الزامات تکمیل زنجیره تأمین نیاز نخبگان در بخش تعاون پیش‌بینی و مشاوره‌های فنی به آنها ارائه خواهد شد، بر این اساس با توجه به زیرساخت‌های فراهم شده انتظار داریم تعاونی‌های دانش‌بنیان طی این فرآیند به شبکه بازاریابی و ایجاد بازارهای نو متصل شوند.

نویسنده : مهدی غلامی ; ساعت ٧:۳٧ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱ آذر ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک