نخبگان ایران زمین


+ برگزاری هشت جشنواره ی منطقه ای اختراعات "نوآوری و شکوفایی" در سال جهاد اقتصادی

دکتر نسرین سلطانخواه رئیس بنیاد ملی نخبگان از برگزاری جشنواره های منطقه ای اختراعات در سراسر کشور با عنوان " جشنواره منطقه ای نوآوری و شکوفایی " در سال 1390 خبر داد و افزود: این جشنواره ها با عنوان جشنواره منطقه ای نوآوری و شکوفایی در تداوم تکریم و تشویق نوآوران و مخترعان با دوره زمانی ماهانه در 8 منطقه کشور برگزار می شود و مخترعان و نوآوران تمام استانها می توانند در این رقابت سراسری شرکت کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: برگزیدگان این جشنواره های منطقه ای در دو سطح معرفی خواهند شد. منتخبان سطح یک شامل اختراعاتی هستند که قابلیت تجاری سازی دارند و از تسهیلات نظام وظیفه و پاداش مادی بهره مند می شوند و مجوز حضور در جشنواره ملی نوآوری و شکوفایی فجر انقلاب اسلامی(نمایشگاه بزرگ اختراعات و نوآوری های ایران) را به دست خواهند آورد و دسته دوم برگزیدگان سطح دو هستند که، صرفاً مجوز حضور در جشنواره ملی نوآوری و شکوفایی فجر انقلاب اسلامی به آنها اعطا می شود.

وی از برگزاری اولین جشنواره منطقه ای اختراعات" نوآوری و شکوفایی" در اواخر اردیبهشت ماه در شهر شیراز خبر داد و گفت: این جشنواره با عنوان" جشنواره اختراعات نوآوری و شکوفایی خلیج فارس" شامل استانهای فارس، هرمزگان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود و پس از آن در مناطق دیگر کشور ادامه خواهد یافت .

دکتر نسرین سلطانخواه افزود: داوری اختراعات و نوآوری های ارائه شده به جشنواره به صورت ترکیبی از داوران استانی و ملی بنیاد ملی نخبگان انجام می شود و نتیجه ارزیابی ها پس از تکمیل فرآیند بررسی و ارزیابی علمی و اقتصادی طرحها، اعلام می شود.

برگرفته از سایت بنیاد ملی نخبگان کشور

نویسنده : مهدی غلامی ; ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٠
comment نظرات () لینک