معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه در حال حاضر هزار و 500 شرکت از مزایای قانون معافیت مالیاتی بهره مند می‌شوند، گفت: شرکت‌های دانش بنیان از زمان تصویب "دانش بنیان" بودن مشمول معافیت مالیاتی می‌شوند.دکتر سورنا ستاری در با بیان اینکه شرایط کامل معافیت‌های مالیاتی برای شرکت‌های دانش بنیان در قانون مشخص شده است، افزود: در این راستا هماهنگی‌هایی با سازمان امور مالیاتی کشور انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه از سال گذشته در اظهار نامه های مالیاتی، بخشی برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در سال گذشته با هماهنگی‌های خوبی با سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت مشکلی در این زمینه برای شرکت‌های دانش بنیان ایجاد نشد جز موارد خاصی که با پیگیری‌های صورت گرفته برطرف شد و برای سال جاری نیز به نظر می‌رسد که مشکل خاصی پیش نیاید. ستاری با اشاره به اقدامات انجام شده در این زمینه، خاطر نشان کرد: فهرستی از شرکت‌هایی که "دانش بنیان"‌بودن آنها احراز شده بود تهیه شده و بر اساس آن شرکت‌های معاف از مالیات مشخص شده اند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر اینکه شرکت‌ها از زمان تصویب دانش بنیان بودن مشمول معافیت مالیاتی خواهند شد، ادامه داد: مثلا اگر شرکتی از ماه چهارم سال دانش بنیان بودن آنها احراز شده باشد هشت ماه باقی مانده سال می‌توانند از این مزایا استفاده کند.

ستاری به تعداد شرکت‌های مشمول این قانون اشاره کرد و گفت: در سال 92 حدود 60 شرکت از مزایای این قانون بهره مند شدند و در حال حاضر هزار و 500 شرکت از این بند قانونی استفاده خواهند کرد.

/ 0 نظر / 45 بازدید