آینده اینترنت

به گزارش فوربس رئیس گوگل در مورد آینده اینترنت پیش بینی جالب انجام داد. البته نقطه تمرکز وی بر تحولات اجتماعی ، انسانی و اقتصادی ناشی از بلوغ اینترنت و فناوری‌های مرتبط با آن بود. وی در این مورد افزود: تعداد آدرس های آی پی بسیار زیاد خواهد شد، وسایل و حسگرهای بسیار زیادی به اینترنت وصل می شوند، حتی چیزهایی که شما می‌پوشید و با چیزهایی تعامل خواهید کرد که تا به حال حتی تصورش را هم نمی کردید. اشمیث در توضیح نظراتش گفت: من همیشه بخشی از حضور شما خواهم بود. تصور کنید که در اتاقی راه می روید و اتاق شما دینامیک خواهد بود و با کسب اجازه از شما و رعایت همه نکات، هر فردی با تمامی چیزهایی که در اتاقش در جریان است تعامل خواهد کرد. وی نتیجه این تحولات را هوشمندتر شدن خانه ها، ردگیری و کنترل آنی و همیشگی همه چیز و مرتبط بودن کامل ابزار و وسایل و انسان‌ها دانست.

کارشناسان معتقدند با همه گیرشدن اینترنت اشیا که لوازم خانگی، اتومبیل‌ها و تقریبا هر وسیله ای را به دیگر وسایل و اینترنت متصل می کند، تحولی اساسی در دو مفهوم امنیت و حریم شخصی به وجود آمده و انسان‌ها با چالش‌های جدید و بسیار متنوعی روبرو می‌شوند. در این میان دولت ها و شرکت های فناوری که کنترل اینترنت اشیا را در دست داشته و به داده های آن دسترسی داشته باشند می توانند از جزئی ترین عادات و رفتارهای شخصی و حرفه ای انسان ها مطلع شوند و از آنها برای پیشبرد منافع خود بهره بگیرند. تحولی که پیامدهای گسترده سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی در پی خواهد داشت.

/ 1 نظر / 21 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap.com با تشکر[گل] [گل]