تحویل سفارشات اینترنتی مشتریان با هواپیمای بدون سرنشین

  مدیرعامل شرکت آمازون اعلام کرد که شرکت وی قصد دارد در آینده با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین بسته های سفارشی مشتریان را ظرف 30 دقیقه تحویل دهد. پروژه بلند پروازانه این شرکت بزرگ خرده فروشی برای تحویل اجناس خریداری شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین هنوز هم نیازمند آزمایشهای امنیتی و تأیید فدرال است اما "جف بزوس" مدیرعامل شرکت آمازون برآورد کرده است که این پروژه ظرف چهار تا پنج سال آینده اجرایی می شود. یک ویدئوی معرفی که روی وب سایت این شرکت پست شده نشان دهنده دستگاههای رباتیک کوچکی است که بسته های زرد رنگ را از مراکز اجرایی آمازون تحویل گرفته و آنها را به هوا می برند تا ظرف 30 دقیقه پس از خرید از سایت آمازون به مشتریان تحویل دهند.
بزوس گفت: این ایده شبیه فیلمهای علمی تخیلی است اما واقعیت دارد. ما می توانیم تحویل 30 دقیقه ای داشته باشیم و سفارشات را تا 2.3 کیلوگرم که 86 درصد اقلام آمازون بوده را تحویل خواهیم داد. این هواپیماهای کوچک بدون سرنشین دارای موتورهای الکتریک هستند و می توانند شعاع 16 کیلومتری را از مراکز اجرایی آمازون طی کنند که این میزان بخش قابل توجهی از فضاهای شهری را در بر می گیرد. این هواپیماها با استفاده از جی پی اس آدرس مشتریان را پیدا کرده و به طور خودکار بسته را به آنها تحویل می دهند.

براساس اظهارات مدیرعامل آمازون این روش بسیار دوستدار محیط زیست و سبز بوده و بهتر از رانندگی کامیون و وسایل نقلیه دیگر است. آمازون اعلام کرده است که به محض اعمال قوانین لازم، هواپیماهای بدون سرنشین وارد عملیات تجاری می شوند، در حال حاضر سازمان فدرال هوایی آمریکا روی قوانین وسایل نقلیه پرواز بدون سرنشین کار می کند و به نظر می رسد که این قوانین تا سال 2015 ارائه شوند. جف بزوس یادآور شد که بخشی از انگیزه این پروژه اطمینان حاصل کردن از این مسئله مهم بوده است که آمازون آخرین فناوریهای صنعت خرده فروشی را در دست دارد.

/ 1 نظر / 25 بازدید
استاد سلام!

سلام من یک سایت راه اندازی کردم به نام استاد سلام! برای همه استاد ها برای هر کسی که می توانه مطالبی را یاد بده و تدریس خصوصی بکنه از هر هنری هم که باشه عکاسی، نقاشی، آواز، ریاضیات، کنکور، کارآفرینی،سوارکاری، قرآن،سرامیک کاری، روانشناسی،یوگا، پیانو، کاراته ....، الان هم حدود 400 مدرس و معلم و کاربلد توش ثبت نام کردند راستش دوست دارم هر کسی تو هر کجای ایران که می توانه چیزی یاد بده از هر مدل کسب و کار و آموزش حرفه و فن گرفته تا درس و مدرسه و کنکور بیاد تو سایت استاد سلام ما جستجو کنه : ممنون میشم که سایت را ببینید و با توجه به اینکه فرهنگی و آموزشی هستش بهش لینک بدین تو وب لاگتان. اگر شما هم علاقه مند بودید من هم با افتخار به شما لینک خواهم داد ضمنا اگر شما تدریس هم می کنید از شما دعوت می کنم تو سایت استاد سلام ثبت نام کنید http://www.ostadsalam.ir http://ostadsalaam.persianblog.ir با تشکر نغمه عقیلی